بخش زیبایی

ترمیمی و زیبایی:

پزشکان متخصص ترمیمی وظیفه دارند که دندانهایی که دارای پوسیدگی دندانی هستند را مداوا نمایند. آنها به کمک مواد اختصاصی ترمیم دندان نظیر کامپوزیت یا مواد همرنگ دندان و یا آمالگام که ماده ای با نمای نقره ای و فلزی است اقدام به ترمیم دندان های پوسیده می نمایند. دندان ها بر حسب میزان درگیری پوسیدگی، در سطوح متفاوتشان طبقه بندی شده و در واقع این سطح و حجم پوسیدگی است که سبب می شود متخصص ترمیمی تکنیک ترمیم دندان را انتخاب و متناسب با نیاز بیمار تغییر دهد.

از دیگر اقدامات تخصصی در این بخش می توان به موارد زیر اشاره کرد:
بلیچینگ یا سفید نمودن دندان ها:

در این فرایند متخصص ترمیمی و زیبایی با بهره گیری از مواد و یا دستگاه های تابش نور ویژه و یا حتی لیزر می توانند رنگ دندان ها را تاچند درجه روشن تر نمایند. در روشی دیگر، دندانپزشک متخصص با قالبگیری از دهان بیمار اقدام به ساخت یک قاشک اختصاصی و منطبق بر قوس دندانی بیمار نموده و سپس به بیمار مواد سفیدکننده دندان را داده و پس از آموزش وی، این امکان را برای بیمار فراهم می نماید که وی بتواند در منزل توسط خوش اقدام به سفید کردن دندان هایش بنماید.

ونیرینگ دندانی باکامپوزیت:

بیمارانی که از بد رنگی یا بدشکلی دندان های جلویی خود شکایت دارند با کمک این روش می توانند در یک جلسه ملاقات متخصص ترمیمی و زیبایی اقدام به زیبا سازی این دندان ها نموده و از لبخندی زیبا بهره ببرند. در این روش دندان ها حداقل تراش را می خورند و نیازی به مداخلات لابراتواری ندارد.

لامینیت دندانی:

در این خدمت، متخصص ترمیمی به منظور کسب حداکثر میزان درخشندگی رنگ و ارتقای فرم دندان در بیمارانی که بدنبال زیبایی خیره کننده دندان های جلویی خود به هنگام لبخند باشند، از این تکنیک استفاده می کند. در این روش سطح بیرونی دندان ها به میزان جزیی در حدود دو میلیمتر تراش داده و سپس با قالب گیری از این دندان ها، امکان تهیه پوسته ای نازک و بسیار شفاف از جنس سرامیک را برای چسباندن به سطح دندان فراهم می آورد.